floransa

 

howdy...


İtalya seyahatimizde ilk durağımız Floransa şehri idi. Floransa UNESCO tarafından müze kent ilan edilen bir şehir. Adı üstünde olduğu gibi floransa her tarafı tarihi eserler ve binalarla dolu bir kent. Metronun olmadığı bu şehirde zaten metroya ihtiyaç da yok her yer yürüme mesafesinde denebilir. Şehrin iki yakasını eskiden dericilerin tabakhane olarak kullandığı daha sonra kuyumculara tahsis edilen bugün de genellikle kuyumcularla dolu olan tarihi Vecchio köprüsü birbirine bağlıyor.

Gezilmesi gereken yerler arasında Duomo kilisesi ve müzesi, Baptistery, Bell tower, Uffizi sanat galerisi (müzesi) Akademi galerisi (ki Michelangelos'un ünlü David heykeli buradadır) Vecchio köprüsü (Ponte Vecchio) Boboli bahçesi, Pitti Sarayı ve Santa Croce kilisesi en önemlileridir.

Yemek konusunda tabiiki çok çok fazla alternatifiniz var ..biz kendi yediğimiz yerlerden birini tavsiye edeceğiz: "Trottoria Za-Za, Piazza del Mercato Centrale 26r" burada "primi olarak :tagliatta secondi olarak: fettucine truffle souce" tavsiye olunur.

İtalya'da yemek ve diğer seyahat ipuçlarını roma sayfasında vermiştim isterseniz oradan bakabilirsiniz.“Gezi dünya gibi inis ve çıkıslarla doludur”

Rus atasözü