sınaıa

Karpat’ların incisi

 

Peles yazlık Sarayı

Sinaia Manastırı

Sinaia Manastırı

Sinaia Manastırı

(360 derecelik görüntüleri izlemeniz için gerekli yardımcı programlar bilgisayarınızda yüklü değilse 1 defaya mahsus olmak üzere gerekli programı yüklemeniz istenebilir)

Görüntü üzerinde mouse basılı olarak geziniz

Bu bölgede mutlaka gezmeniz gereken yerler; “Sinaia Manastırı” ve “Peles Castle” olarak özetlenebilir. Manastırın içerisinde ufak bir şapel ve müze de var bunları da ziyaret etmeden çıkmayın manastırdan. “Peles Castle” ise gerçekten gösterişli bir yazlık saray. Çok görkemli ve detaylı döşenmiş bir iç yapısı var. İngilizce rehberli gezilebiliyor ve gezi ücreti 20 Lei. Mutlaka gezmelisiniz.

Sinaia Bükreş’e 120 km Brasov’a 44 km uzaklıktadır. Karpat’ların incisi olarak anılır ve bölgenin kayak merkezidir. 2000 m yükseklikteki “Bucegi Dağları” nda yer alan kayak pistleri ile göz doldurur.

İsmini Mısır’daki Sinaia dağı’na hacca gidenlerin konaklama yeri olmasından geliyor. Bölgenin en önemli yapılarından birisi Carol I’in yazlık sarayı olan “Peles Castle”.

1873 yılında yapılan yazlık Saray II. Dünya Savaşına kadar yazlık Saray olarak hizmet vermiş. Sinai bölgesindeki ilk otel 1869 yılnda yapılmış ve o zamandan sonra arsitokratların yazlık mekanı olarak anılmakta.