Puerto Varas
 
 

Bu şirin kent “Lianquihue” gölünün kenarında kurumlu. Tam karşısında “Volcano Osorno” biraz ötesinde “Volcano Calbuco” var. Yine çok yakınlarda 3 yanardağ daha bulunuyor. Göl, yanardağların karla kaplı zirveleri ve güzel evler kartpostal gibi bir manzara oluşturuyor.

Puerto Varas koruma altındaki evleri ile ünlü bu evlerin hangileri olduğunu Turist İnformation’dan alacağınız harita üzerinde görebilir tek tek bunları ziyaret edebilirsiniz.

                                  

Bu güzel ve ufak kentte alışveriş, cafeler ve restaurantlar dışında esasen çok yapacak bir şey yok ama aktivasyon isterseniz şehrin değişik yerlerinde şubesi olan “Turis Tour” firması size bu olanağı sağlıyor. 13.000 ila 49.000 peso aralığında değişen fiyatlarla yarım yada tam günlük turlara katılabiliyorsunuz. En popüler olanları; “Peulla”, “Volcano Osorno”, “Petrohue”, “Frutillar” “ve “Puerto Montt”.


                                  


Eğer Ushuaia ‘da penguen görme olanağınız olmadıysa Puerto Montt ve Puerto Varas’a yakın bir yerde “Pinguinereas” denilen bir rezerv alanı var. Burada Magellanic penguenleri çok yakından görebilirsiniz. Buraya gitmek için özel bir araziden geçmeniz gerekiyor bunun için 1.500 peso giriştede parka 5.000 peso ödemeniz gerekiyor. Tur ile gitmek isterseniz Puerto Montt’dan ücreti 41.000 peso.

Otel olarak biz Casa Kalfu’da kaldık. Her açıdan memnun kaldık tavsiye ederiz.

 
Beş yanardağın yakınında konumlanmış olan bu güzel kent kesinlikle sizi cezbedecek


Şili’de en sevdiğimiz yer oldu; Puerto varas