Hoi An
 
 


Zamanda saati 17.YY’a kurun ve geriye gidin; işte 17. YY’da Vietnamı görebileceğiniz yaşayan müze; Hoi An. “Thu Bon” nehrinin yanında kurulu olan Hoi An’da hayat o yıllarda durmuş gibi görünüyor. Çin, Japonya ve Avrupa etkisinin karışımının sonucunu Hoi An’da buluyorsunuz. Hoi An denilince akla ilk olarak “Old Town” geliyor.Buraya araç girişi yasak bu nedenle eğer taksi ile geldiyesenizyakın bir yerde inerek yürümeniz gerekiyor. Old Town’a giriş “Japanese Bridge”den oluyor genelde. Eğer Old Town’daki tarihi yerleri gezecekseniz 75.000 Dong’a giriş bileti almanız gerekiyor. Buraları gezmeyecekseniz Old Town için bilete ihtiyacınız yok.

1593’de yapılan “Covered Japenese Bridge” Hoi An’ın en önemli yapılarından. Maymun yılında yapılmaya başlanıp köpek yılında bittiği için köprünün bir girişinde köpek diğer girişinde maymun heykeli köprüyü bekliyor.


Hoi An’da görülmesi gerekli diğer yerler arasında “Quan Cong Temple”, “Tan Ky House”, “Old House Tran Phu”, “Chuc Thank Pagoda” sayılabilir.


Da Nang’dan  1 saatlik otobüs yolculuğu ile yada 10 USD karşılığında yarım saatte taksi ile ulaşabilirsiniz.


Uzakdoğu bölgesinde en ucuz ilke Vietnam. Tüm bölge ülkelerinde bulunabilen takı, inci gibi eşyaların en uygun fiyata alınabileceği ülke de dolayısı ile Vietnam hatta; Hoi An. İpek bölgenin önemli bir ürünü bu nedenle çok makul fiyata ipek kimono veya elbise alınabilir.


Burada bir yerden bir yere gitmek istediğinizde “xe om” adı verilen tuk tuk’ları yada kişisel motorları ile taksi hizmeti veren kişileri kiralayabilirsiniz.


mutlaka yap

  1. -Japon köprüsünde fotoğraf çektir

  2. -İnci al.


sakın yapma

  1. -pazarlık yapmadan alışveriş yapma

  2. -açık su içme

  3. -içeceğine buz koydurma