Budva

KARADAĞ

ülke bilgileri, Budva, Kotor,                                                                                                                                ANASAYFA

 
 

Budva


Budva konusu biraz garip; burada iki ayrı Budva var diyebiliriz. Birisi; Old Town'un için olan Budva. Elegant oteller, restaurantlar ve trendy cafe-barlarla dolu üst düzey ve entellektüel bir Budva. Hemen dışında ikinci Budva ise işporta tezgahları ve fast food standları ile dolu, dünyanın çok az yerinde olabilecek basitlikte lunapark araçları ile dolu bir sahil yolu, "fake" ürünler satan satıcılar vs. Bu iki kısım birbirine tamamen tezat ama içiçe girmiş durumda.


Kotor sayfasında yazdığımız "Boka Bay" gezisi buradan da düzenleniyor. Buradan katılacak olursanız size uyarımız şu olacak. Bazı firmalar sizi otobüsle Tivat'a götürüyor orada turu başlatıyor. Tur Kotor'da bitiyor oradan yine otobüsle sizi Budva'ya getiriyorlar (bu iyi alternatif) Bazıları ise Budva'dan denizden turu başlatıyor Kotor'da bitiriyor ve sizi Kotor'dan otobüsle Budva'ya getiriyor (yada tersi). Ancak bu alternatifte 2.5 saatlik kısmı Adriyatikte gitmeniz gerekiyor. Başınıza ne geleceğini içeri girince dağıtılan kusma torbalarından anlıyorsunuz ama işişten geçmiş oluyor. Özetle Budva'dan bu tura katılırsanız gidişte de dönüşte de otobüs olan firmaları seçin.


Son bir önerimiz de şu olabilir. Biz her zamanki alışkanlığımızla şehir merkezi olan otel seçtik ama şehir merkezinde bir numara yok ve Budva'daki tek kötü deniz merkezdeki ana plaj. Bu nedenle Old Town'a çok uzak olmayan deniz kenarında bir otel seçerseniz daha isabetli olur.